UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 04.06. 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06. 2023 r.

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, Niedziela Adoracyjna. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
  2. W poniedziałek (05.06.) – Wsp. Św. Bonifacego, bpa i męczennika. We wtorek kwadrans przed Mszą Św. Nowenna do św. Antoniego , a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub misje. Nabożeństwa Czerwcowe, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę i święta o godz.1530.
  3. We czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msze św. o godz. 800 i 1100 Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Za udział w niej można zyskać odpust zupełny. Wyruszymy z kościoła drogą asfaltową w stronę Kaplicy i Domu Strażaka i wracamy drogą asfaltową pod kościół. O przygotowanie ołtarzy proszę:

I OŁTARZ – będzie przy Kaplicy Przedpogrzebowej- o przygotowanie proszę Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych oraz Rodzin, które w tym roku pochowały swoich Zmarłych.

II OŁTARZ – Przy Remizie – o przygotowanie ołtarza proszę OSP Z ROZBORZA, KOŁO GOSPODYŃ i STRAŻ GROBOWĄ

III OŁTARZ  – będzie przy kapliczce Pani Sienkiel – o przygotowanie ołtarza proszę AKCJĘ KATOLICKĄ, POMOCNIKÓW MATKI KOŚCIOŁA i WIERNYCH MIESZKAJĄCYCH OBOK KAPLICZKI

IV OŁTARZ – przy  kościele (na parkingu, od strony Państwa Oleksiewicz) – o przygotowanie ołtarza proszę: RADĘ PARAFIALNĄ, REJONOWYCH i SCHOLKĘ.

Co do przygotowania poszczególnych ołtarzy, to wyjaśniam, że potrzebne jest miejsce nakryte białym obrusem, gdzie będzie można postawić monstrancję z Panem Jezusem, świece, kwiaty. Rodziców proszę, aby przygotowali dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Próba tych dzieci we środę o godz. 1530. Proszę zabrać obrazy. Dzieci klasy III i IV zapraszam w albach. Procesja jest wyrazem naszej wiary i tak ją przeżyjmy w duchu modlitwy. Kto nie będzie mógł brać udziału w całej procesji, to niech się włączy na tyle, na ile pozwala mu kondycja zdrowotna. W Oktawie procesja wokół kościoła. Jak zapewnia Pan Mieczysław Słoma będą tradycyjne CHLEBKI.

4. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: WODZIŃSKA LUCYNA, PIECZKO KRYSTYNA, WOJCIECHOWSKA ANNA, DEC CECYLIA, SŁAWIŃSKA PAULINA, FUDAŁA DOROTA,  STECKO TERESA.

5. Panom Marianowi Golbie i Lesławowi Marcińczak dziękuję za skoszenie trawy przy kaplicy, a Panu Tomaszowi Półtorak za skoszenie trawy przy kościele i plebani.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1) Dariusz Paweł PAŁKA, s. Ryszarda i Ireny Panek, zam. 38-462 Kobylany 323, par. p.w. Narodzenia NMP, stanu wolnego z Małgorzatą Danutą HOJŁO, c. Jana i Marii Cholewa, zam. Rozbórz 491, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II.

2) Damian Andrzej PUKAS, s. Edwarda i Ireny Sopel, zam. ul. Dolna 35, 37-550 Radymno, par. p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, stanu wolnego z Karoliną Marią SŁAWIŃSKA, c. Stanisława Wacława i Aliny Grażyny Chlebuś, zam. Rozbórz 563, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II.

3) Paweł Bogdan KOPKO, s. Mieczysława i Janiny Stopyra, zam. Stare Sioło 106, 37-630 Oleszyce, par. p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Starych Oleszycach, stanu wolnego z Anną Bogusławą JEDYNAK, c. Wiesława i Bogusławy Marii Półtorak, zam. Rozbórz 591, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II.

4) Waldemar Stanisław JANUSZ, s. Józefa i Janiny Ficek, zam. Rozbórz 635 A, z naszej parafii, stanu wolnego z Elżbietą Joanną WILK, c. Stanisława Mariana i Alicji Płocka , zam. Rozbórz 635 A, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I.

Kto wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić  urząd parafialny.

7.Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Misjo” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji będą przeznaczone na wsparcie Misji i Polskich Misjonarzy. Sprzęt można składać na parkingu przy kościele od strony Państwa Oleksiewicz do 27.06. 2023 r. (wtorek), do godz. 1000. Ulotki o zbiórce znajdują się na stoliku pod chórem.

8. Intencje w tym tygodniu (05.06. – 11.06. 2023 r.):

Poniedziałek (05.06.) –  godz. 700 – 1) +Urszula Dryś (1 rocz.)

2) +Tadeusz Sobczak – od Krystyny Koba z Rodziną

godz. 1800+Antoni Trojnar – od Anieli Trojnar

Wtorek (06.06.)  –  godz. 7001)+Dawid Całka – od Rodziców i Uczniów z klasy VI SP

2) +Tadeusz Sobczak – od Katarzyny Kotlińskiej z Rodziną

godz. 1800+Antoni Trojnar – od Chrześnicy Stefanii z Rodziną

Środa (07.06.) – godz. 7001) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Łukasza

2) +Tadeusz Sobczak – od Kolegów Syna Pawła

godz. 1800+Eugeniusz Ficek – od Rodziny Szpytmów

Czwartek (08.06.): UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA –  BOŻE CIAŁO

godz. 800+Antoni Trojnar – od Rodziny Stęchły

godz. 11001) Za parafian

2) +Dawid Całka – od Rodziców i Uczniów z klasy V SP

Piątek (09.06.) –  godz. 7001)O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin

2) +Antoni Trojnar – od Syna Ryszarda z Żoną

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Żony i Syna

Sobota (10.06.):   godz. 7001) +Dawid Całka – od Marty i Krzysztofa Stącel

2) +Antoni Trojnar – od Syna Ryszarda z Żoną

godz. 1800+Antoni Trojnar – od Rodziny Kowalów

10 NIEDZIELA ZWYKŁA (11.06. 2023 r.)

godz. 8001)  Za Parafian

2) O błog. Boże, opiekę Maryi, Św. Dominika i zdrowie dla Braci z Róży Św. Dominika

godz. 1100+Dawid Całka – od Beaty i Tadeusza Maciołek

godz. 1600+Antoni Trojnar – od Rodziny Mazoń